Archív - foto a video:

 

Foto a video 2016

 

Prašnícke vianočné trhy - slideshow tu:

 

* * *

 

DHZ Prašník v akcii 20.07.2016 - naši hasiči zasahovali pri hasení požiaru, ktorý bol nahlásený o cca 17:30. Členovia DHZ boli v tom čase v požiarnej zbrojnici, kde sa pripravovali na tréning a tak mohli po ohlásení požiaru vykonať takmer okamžitý výjazd s požiarnou technikou. Na kraji vozovky za Vrbovým, v smere na Chtelnicu, horelo osobné vozidlo Volkswagen, od ktorého sa požiar rozšíril na blízke pole o rozlohe cca 30 ha, na ktorom začalo horieť strnisko. Na mieste zasahovali jednotky HaZZ Piešťany, DHZ Vrbové, DHZ Veľké Kostolany, Pobedim a DHZ Prašník. Pri hasení pomáhali aj zamestnanci PD Vrbové so svojou technikou. Z DHZ Prašník sa zásahu zúčastnili: Peter Boor, Michal Kázik, Patrik Grešák, Zuzana Spevárová, Paulínka Boorová a Darinka Mosná.

   

   

* * *

Oslava dňa detí v Prašníku - aj v tomto roku zorganizoval Obecný úrad Prašník v spolupráci s Občianskym združením Deti z Prašníka a riaditeľkou MŠ Zuzkou Šmachovou Oslavu dňa detí. Akcia sa konala v utorok 07.06.2016 na futbalovom ihrisku, kde bolo pre deti pripravené množstvo zábavných podujatí a činností, ako napríklad Divadielko MAO, Športová olympiáda s podporou nadácie Volkswagen Slovakia, skákacie atrakcie, koníky, maľovanie na tvár, vozenie na traktoríku Martina Bagara z Etelky a hasiči DHZ Prašník. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k vytvoreniu krásneho dňa pre deti!

 

* * *

9. ročník Zimného pochodu na Klenovú - v sobotu 30. 01. 2016 sa uskutočnila už tradičná zimná akcia turistov z okolia Klenovej. Z našej obce organizovalo výstup Turistické združenie HORA PRAŠNÍK. Nálada bola výborná a aj napriek hmlistému počasiu sa pochodu na najvyššiu horu nášho regiónu zúčastnilo z Prašníka viac ako 30 turistov všetkých vekových kategórií. Pobyt na čerstvom horskom vzduchu prospel všetkým a naše Holešky zaspievali pri ohníku aj známu pieseň "Ej Klenová, Klenová..." Pri už neorganizovanom zostupe síce ktosi vtipne poznamenal, že "stretneme sa v pondelok :-))", ale nakoniec sme šťastlivo prišli až do Fajnorov, kde nás čakalo prekvapenie v podobe fantastického gulášika, za ktorý patrí manželom Urbanovým veľké ĎAKUJEME!

 

 

 

Fotogaléria 2015

 

Odovzdávanie TATRY 815 - dňa 9. 10. 2015 o 18.00h minister vnútra SR Robert Kaliňák slávnostne odovzdal za doprovodu Krajňanskej ľudovej muziky repasované hasičské vozidlo TATRA 815 Dobrovoľnému hasičskému zboru v Prašníku. To bude slúžiť našim hasičom pri záchranných akciách a najmä pri zasahovaní v odľahlých častiach nášho chotára.

 

copyright 2010 obec Prašník