VIDEO z rozsvecovania vianočného stromčeka

nájdete aj tu:

 

* * *

 


 

Milé deti z Prašníka,

srdečne vás všetky pozývame

na rozsvietenie vianočného stromčeka

pred Obecným úradom.

Stromček príde rozsvietiť

Mikuláš s anjelom a čertom

v utorok 6. 12. 2016

okolo 16:15 hod.

Tešíme sa na vás!

 


 

Milí spoluobčania a aj obyvatelia v okolí!

Srdečne Vás všetkých pozývame na naše tradičné

Prašnícke vianočné trhy:

 

 

 

Október - mesiac úcty k starším

 

 

Obecný úrad Prašník a Jednota  dôchodcov Vás srdečne pozývajú na Slávnostné posedenie pre seniorov, ktoré sa uskutoční dňa 4. novembra 2016 o 15:30  v miestnom kultúrnom dome.

Program: zahájenie, vystúpenie detí z MŠ, príhovor starostu, blahoželanie jubilantom, vystúpenie súboru Holeška a posedenie s občerstvením.

Tešíme sa na Vás, milí naši seniori!

 

 


 

Prašnícka Občasná Internetová Domáca Televízia

 

Vám prináša zostrih z Osláv SNP

aj s ukážkami bojov Klubu Vojenskej Histórie z Prašníka:

 

* * *


 

 

Občianske združenie Deti z Prašníka

Turistické združenie Hora Prašník

 

organizujú v sobotu 01.10. 2016 brigádu - budeme čistiť prírodnú rezerváciu Čerenec od odpadu a náletových drevín. Zraz je o 8:00 ráno pred OcÚ Prašník. Brigádu zastrešuje správca CHKO Malé Karpaty pán Marko. Prosím prineste si pracovné rukavice a kto má možnosť aj záhradné nožnice.

Za Vašu účasť a pomoc vopred ďakujeme!

 

* * *

Oznam o zbere papiera:

Riaditeľka MŠ v Prašníku prosí všetkých občanov našej obce o podporu materskej školy formou zberu starého papiera. Kontajner na zber papiera je pristavený do konca septembra 2016 pri materskej škole. Zbierajú sa papiere, noviny, časopisy a staré knihy (nie kartóny). Z výťažku za zber nakúpime našim deťom nové hračky a pomôcky.

Za Vašu podporu srdečne ďakujeme!

 

* * *

 

V sobotu 27.08.2016 sa uskutočnili tradičné Oslavy SNP v našom amfiteátri.

Atmosféra bola skvelá - po zapálení vatry pokračovala oslava za doprovodu ĽH Petra Obucha spevom našich dievčeniec z Holešky. Zostrih z podvečera si môžete pozrieť v našej prašníckej TV:

* * *

Pozvánka na oslavy SNP

Milí spoluobčania, všetkých Vás srdečne pozývame na tradičné oslavy výročia SNP, ktoré sa budú konať v sobotu 27. augusta 2016 v nádhernom prostredí amfiteátra Prašník - Pustá Ves:

 

Pozvánka na V. ročník IKHL:

 

oznamuje zmenu otváracích hodín predajne potravín v Prašníku:

do 31.08.2016 bude pon-pia v čase od 12:00 do 13:00 zatvorené.

Od 01.09.2016 bude otváracia doba opäť bez obednajšej prestávky.

Ďakujeme za pochopenie!

 

* * *

Internetová tržnica Farmička.sk

Záujemcovia o kvalitné domáce potraviny zo všetkých regiónov Slovenska ako aj ich výrobcovia môžu bezplatne využívať slúžby internetovej tržnice Farmička.sk. Práve pre malých gazdov, pestovateľov a domácich výrobcov je určený internetový portál www.farmicka.sk, kde môžu ľahko ponúknuť ich vlastné výrobky spotrebiteľom po celom Slovensku. Naopak spotrebiteľ získa možnosť prístupu k chutným a zdravým potravinám zo slovenských miest a obcií.

Jeden zo zakladateľov Farmička.sk Jaroslav Hric hovorí: „Veľmi sa mi páči ako si napríklad Švajčiari alebo Rakúšania dokážu vážiť svoje produkty. Výrobky malých farmárov a ich rôzne špeciality nepovažujú za produkt nižšej kvality ako v obchode, ale práve naopak, sú zákazníkmi vyhľadávané, pretože sú nielen pekne zabalené, ale najmä chutné a často aj s informáciou ako produkt vznikol a akú má tradíciu. Prečo niečo také nefunguje na Slovensku?“

Farmička.sk je internetová tržnica venovaná inzercii všetkého čo s vidiekom a gazdovaním súvisí – predovšetkým ovocia, zeleniny, rôznych druhov jedla a nápojov a aj remeselných výrobkov, zvierat a služieb. Pridávanie ponúk je bezplatné, po vyplnení niekoľkých povinných polí sa ponuka automaticky zobrazí pod kategóriou, ktorú predajca zvolil. Záujemca o  produkt či službu môže predajcu kontaktovať buď telefonicky alebo prostredníctvom jednoduchého formulára na stránke.

Farmička.sk by nemala byť len o predaji, ale mala by byť aj ľuďoch a komunite, ktorá zdieľa podobné hodnoty. Na stránke tak nájdete aj pozvania na zaujímavé podujatia v regiónoch a články o gastronomických a regionálnych zaujímavostiach.

 

* * *

DHZ Prašník zasahoval pri likvidácii požiaru pri Vrbovom dňa 20.07.2016.

Viac si pozrite v sekcii Fotogaléria

 

* * *

POZVÁNKA NA FESTIVAL:

Občianske združenie PaNda MEP so sídlom v Prašníku Vás srdečne pozýva na nultý ročník hudobného festivalu PRAŠNÍK 2016, ktorý sa bude konať túto sobotu 23.07.2016 na letisku v Krakovanoch.

Začiatok festivalu je o 14:00 hod, vystúpenie kapiel začína od 17:00 hod. Súčasťou festivalu sú rôzne zábavné súťaže a aktivity a samozrejme jedlo a nápoje.

Aj keď je festival určený skôr pre mladú generáciu, pozývame všetkých a veríme, že si tam každý návštevník príde na svoje. Tešíme sa na Vás!

* * *

V novom dokumentárnom filme VRBOVSKÝ VETER od Mira Rema sa spomína aj naša obec Prašník - viac v sekcii ZAUJÍMAVOSTI

 

* * *

Pozvánka na Beckovské slávnosti 2016:

 

* * *

O Z N A M

 

Vážení spoluobčania,

v utorok 05.07.2016 je štátny sviatok a preto bude vývoz komunálneho odpadu

výnimočne až v stredu 06.07.2016.

Ďakujeme za pochopenie.

 

* * *

Pozvánka na denný športovo-turistický tábor v Prašníku:


 

PROSBA O PODPORU PROJEKTU

Materská škola v Prašníku prosí všetkých občanov o hlasovanie za náš projekt vo výzve „Podpora vzdelávania“ vyhlásenej Raifeissen bankou. Náš projekt „Kútik u múdrej sovy“ bol vybraný medzi štyri najlepšie projekty piešťanského okresu a zaradený do hlasovania občanmi.

Hlasovanie prebieha od 1.6. do 30.6.2016 osobne v pobočke Raifeissen banky na Teplickej 2 (oproti Auparku). Pobočka je otvorená PON-PIA 9:00-17:00hod. Pri hlasovaní je potrebný občiansky preukaz a hlasovať sa dá iba raz.

Získaný grant bude použitý na zriadenie „Kútika u múdrej sovy“, kde si deti v MŠ budú rozvíjať svoje rozumové schopnosti.

ĎAKUJEME

 

* * *

Oslava dňa detí pre všetky deti z Prašníka

 

* * *

POZOR ZMENA TERMÍNU

Z organizačných dôvodov sa Oslava dňa detí posúva o jeden deň

na utorok 07.06.2016!

Ďakujeme za pochopenie.

 

* * *


 

 

* * *

Stavanie mája 2016

Milí spoluobčania, pozývame Vás všetkých na tradičné stavanie mája ručným spôsobom, ktoré bude v sobotu 30.apríla 2016 od 18:00 pred obecným úradom.

O dobrú náladu sa postará náš výborný spevokol HOLEŠKA!

Viac TU alebo klikni na obrázok:

 

* * *

Zhromaždenie obyvateľov obce

Obecné zastupiteľstvo v Prašníku zvoláva zhromaždenie obyvateľov obce Prašník, ktoré sa bude konať v piatok 15.4.2016 o 17:00 hod. v malej zasadačke Obecného úradu v Prašníku.

 

* * *

* * *

2. riadne zasadnutie Obecného zastupiteľstva obce Prašník sa uskutoční vo štvrtok 07.04.2016 o 17:00 hod. v kancelárii starostu obce.

Viac o programe zasadnutia sa dozviete TU

 

* * *

Pietny akt kladenia vencov - Obec Prašník a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov pri príležitosti výročia oslobodenia našej obce uskutočnia dňa 06.04.2016 o 14:30 hod. pietny akt kladenia vencov k pomníku na cintoríne v Pustej Vsi.

 

* * *

Chráňme užitočné jašterice a hady -  každoročne s prichádzajúcou jarou sa prebúdzajú aj hady a jašterice žijúce v okolí našich príbytkov. Obec Prašník sa nachádza na území CHKO Malé Karpaty, preto treba venovať zvýšenú pozornosť ochrane aj týchto vzácnych plazov. Viac v sekcii Zaujímavosti TU

 

A ako sa kedysi slávila Veľká noc na Prašníku si môžete prečítať v sekcii Zaujímavosti TU

 

* * *

Konečne tu máme aj podľa kalendára jar. Odveká túžba ľudí skoncovať s chladným počasím a privolať teplé lúče slnka je ukrytá v tradícii vynášania Moreny. V posledný zimný deň sme zimu vyhnali a jar privítali aj v našej obci Prašník. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na znovuobnovení tejto krásnej tradície, hlavne Vierke Noskovej, Nelke Kimijánovej a celému spevokolu Holeška, Zitke Noskovej za výrobu Moreny a výzdobu, Zuzke Šmachovej a deťom z Prašníka, starostovi obce Emilovi Škodáčkovi, Petrovi Boorovi z DHZ za bezpečnostný dohľad, a obyvateľom obce a okolia za účasť a podporu.

(video si pozrite po kliknutí na obrázok v sekcii PRASHNIK HOME TV)

 

* * *

Mílí spoluobčania, srdečne Vás pozývame na znovuobnovenie tradície vynášania Moreny a Vítania jari v našej obci, ktoré sa uskutoční v posledný deň tohtoročnej kalendárnej zimy - v sobotu 19.marca 2016 o 15:00 pred Obecným úradom Prašník

 

* * *

VOĽBY 2016 do NR SR

výsledky hlasovania za obec Prašník si môžete pozrieť TU

 

* * *

...od 5.3.2016 má náš obecný web nový jarný vizuál - ak sa Vám nezobrazuje správne, stlačte prosím F5 alebo Ctrl + F5 pre aktualizáciu.

 

* * *

 

Jednota dôchodcov Prašník pri príležitosti MDŽ srdečne pozýva svojich členov na hodnotiacu členskú schôdzu, ktorá sa bude konať v stredu 09.03.2016 od 14:00 hod. v malej zasadačke Obecného úradu Prašník. Spestrením popoludnia bude vystúpenie detí z Materskej školy a spevokolu Holeška. Nezabudnite si priniesť členské preukazy (na podpis) a 4 € na úhradu členského. Tešíme sa na Vašu účasť. 

 

* * *

 

Oznamujeme občanom našej obce, že Západoslovenká distribučná spoločnosť bude vykonávať plánované práce na distribučných zariadeniach a preto bude postupne od 29.3.2016 do 7.4.2016 v jednotlivých lokalitách obce prerušená dodávka elektriny podľa rozpisu. Viac informácii sa dozviete na úradnej tabuli alebo si môžete stiahnuť v pdf TU

 

* * *

DRÁPAČKY

Predstavenie Divadla DINO z Hornej Stredy

v sobotu 27.februára 2016 o 17:00 v Kultúrnom dome v Chtelnici.

Vstup zadarmo!

 

 

Vtipná komédia o babkách, ktoré na drápačkách rozprávajú rôzne veselé no aj strašidelné príbehy. Počas drápania nájdu almanach deda Kasíra, ktorý si písal dejiny Slovákov veľmi svojsky. A toto jeho svojské poňatie dejín sa humornou formou odohráva na javisku. Diváka hra prevedie od Samovej ríše, cez objavenie Ameriky Krištofom Kolumbusom až po Štúrovcov. Predstavenie srší humorom od začiatku až po koniec a stalo sa kultovým predstavením divadla DINO.

 

* * *

      PLES ŠPORTOVCOV

 

Obecný športový klub OŠK Prašník Vás srdečne pozýva na tradičný Ples športovcov, ktorý sa bude konať už túto  sobotu 13.02.2016 v sále Kultúrneho domu Prašník od 20:00 hod. Vstupné 15€ zahŕňa večeru, kávu a 0,7l vína. Hrá živá hudba pána Srogončíka a v tombole Vás čaká vyše 40 hodnotných cien - 1. cena umývačka riadu! Príďte sa zabaviť, tešíme sa na Vašu účasť! Vstupenky sú v predaji v Hostinci pri zastávke a v Obecnom úrade Prašník.

 

* * *

1. riadne zasadnutie Obecného zastupiteľstva obce Prašník sa uskutoční vo štvrtok 04.02.2016 o 17:00 hod. v kancelárii starostu obce. Viac o programe sa dozviete v sekcii Úradná tabuľa 2016 TU.

* * *

Pozvánka na 9.ročník zimného výstupu na Klenovú - viac TU

 

 

copyright 2010 obec Prašník